Yatınız, katınız iki de botunuz olmuş neye yarar? Bir kere ne yapıp edip, bir rulocuk pembe tuvalet kağıdı sahibi olmanız yeterli. Ben, şahsen, bizzat, kendim bu konuda çok titizim. İki elim kanda, üçüncüsü de balda bile olsa her zaman ve de mutlaka yedekli olarak büromdaki çekmecemde iki adet pembe rulocuk bulundururum.

İşe gönderilmek istemediğim zamanlar önce yüzümü ıslatırım. Sonra rulocuğu açar, beş parçasını koparır, suratıma yapıştırırım. Sakin sakin masama dönüp otururum.

Şimdi bu satırları yazarken, yüzüm yine öyle. 10 bininci dereceden yanık, derisi lime lime olmuş gibi görünüyor. Herkes bana uzaktan acıyarak bakıyor. Bir de tesadüfen ya da mecburen yanımdan geçerken kendini tutamayıp kusanlar var. Hayattaki tek derdim bu olsun.

Kimse iki metreden yaklaşıp işe göndermeye cesaret edemiyor. Tabii biraz kırgınım. Gelip de “geçmiş olsun” diyen tek bir Allah’ın kulu yok.

Komşum grafik servisindeki Yılmaz’a (Pişmiş Kelle’deki meşhur Otisabi. Anlayacağınız o da karizmayı dağıttı) az önce göz ucuyla baktım. Belli ki bugün o da çalışmak falan istemiyor. Kendisini Jack Nicholson yapmış.

Onun taktiği farklı. Çekmecesinde mutlaka selobant bulunduruyor. Böyle günlerde iki göz kapağının üzerinden ve burnundan alnına bant çekiyor. Kaşları ve burnu havaya kalkıyor. Sonra sağa sola bakıp poz kesiyor. Onu arayanlar yerinde poz kesip duran Jack Nicholson’ı görünce yanaşıp iş isteyemiyor. Ne de olsa koskoca Jack Nicholson’a “Çiz bir besili inek grafiği” demeyi kimse göze alamaz. Koray ise çok acemi. İki saat önce torbasından tavşan kostümlerini çıkarıp giydi. Az önce havuç yerken, güvenlik görevlileri gelip yaka paça onu dışarı attılar. Büroya tavşan girmesi yasak sandım önce. Hayır, havuç yemekmiş yasak olan.

İşten kaytarma taktiklerinin ucu bucağı yok. Dipsiz bir kuyu. Söz verdiğim için birkaç örnek yazdım. Daha da yazacağım. Şimdi müsadenizle tuvalete gideceğim. Tuvalet kağıdı yüzümde kurudu. Kaşındırıyor. Makyajımı yenilemem, rötuş yapmam lazım.

Kaytarmak

Advertisements
  1. Hinterlasse einen Kommentar

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s

%d Bloggern gefällt das: