İdeal erkeği bulamıyorlar

 Hepsi 30 yaşında. İyi para kazanıyorlar, şık giyiniyorlar, özgürler. Hepsi kültürlü ve kariyer sahibi. Ama sevdikleri ve onları seven bir erkek yok. Tıpkı ABD’de yayınlanan „Sex and the City“ adlı dizinin kahramanları gibi, Batı’da da otuzlu yaşlardaki genç kadınlar idealindeki erkeği bulamıyor.
       Yetenekleriyle fantastik kadın imajını yaratan bu genç kadınlar, tesadüfen düşlerindeki erkeğe rast gelseler bile, ciddi ve kalıcı bir ilişki yaşayamıyor.
       Panorama dergisinin haberine göre İtalya’da 30-39 yaşları arasında bir buçuk milyon bekar erkek yaşıyor. Komedi sanatçısı Francesca Reggiani, „Erkekler biraz kararsız davranıyor. Eğer üç adım ileri atacak olurlarsa beş adım geri gidiyorlar. Oidipus kompleksi işte! Annelerine çok bağımlılar“ diyor.

Erkekler bilmesin

       30 yaşındaki Samantha ise „Erkeklerin sizin de macera aradığınızı bilmemeleri gerekli“ diyor. İtalya’da „Uno Mattina“ programının sunucusu 35 yaşındaki Paola Saluzzi de konuya ilişkin fikirlerini şöyle anlatıyor: „Erkekler iki nedenle kaçıyor; Her şeyden önce çağdaş kadın, valizi ve cep telefonu elinde geziyor. Her an her yerde olabilir kısacası. Böyle bir kadının duygusal bir ilişki yaşayabileceğine kimse inanmıyor. Bir de 30 yaş dolayındaki kadınların anne olma isteği panikletiyor erkekleri.“

Duygusuz seks

       Peki otuzlu yaşlardaki bu kadınlar nasıl bir yaşam sürüyor? Kimi tipik bir erkek gibi yaşıyor, kimi de duygusal hiçbir şey paylaşmadan giriyor cinsel ilişkiye. 38 yaşındaki Marina Pezzi, „Birçok macera yaşadım. Aslında çok da eğlendim. Arzulanan, özgür ve güçlü bir kadın olmak hoşuma gitti. Cinselliğini özgürce yaşayan bir erkek gibi hissettim kendimi.

Güvenli ve özgür

       Italia I kanalında „Modern Zamanlar“ adlı bir talk show programı hazırlayan Daria Bignardi’ye göre, pek çok kadın kendisini daha güvende ve özgür hissetmek için erkeklerle ilişkiye giriyor. Anna Kanakis de bir sanatçı ve günümüz kadınlarının cinsel ilişkide talepkar olduklarını söylüyor: „Erkekler bizleri mutlu etmenin yollarını bulmalı ve biraz da çabalamalı.“ İdeallerindeki erkeği bulamayan 30’lu yaşlarını süren kadınlar için erkek aramak, pazara akşama doğru tezgahlar toplanırken gitmek gibi bir şey. 

       Radyo sunucusu Kay Rush ise kadınlar adına bir özeleştiri yapıyor: „Biraz da bizler seçiciyiz galiba. Yoksa çıkmak, seyahat etmek ve ilişkiye girmek istersen ortalıkta pek çok yakışıklı, zeki ve özgür erkek var. Bizler belki de idealize ettiğimiz erkek tipinden uzaklaşmalıyız.

‚Sex and the City’nin kahramanları

       Gazeteci: Dizideki gazeteci güzel. Gazetede cinsellik üzerine bir köşesi var. Burada üç kız arkadaşın maceralarını yazıyor. 

       Galerici: Romantik. Ciddi ilişkilere giren duygusal erkeklerin hala var olduğuna inananlardan.
       Avukat: Feminist. Mesleğinde yükselmek için eşcinsel numarası yapmaktan çekinmiyor.
       Halkla ilişkiler Uzmanı: Kadınların da erkekler gibi, duygusallık olmasa da seks yapacaklarına inanıyor. 

Advertisements
  1. Hinterlasse einen Kommentar

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s

%d Bloggern gefällt das: