Kadınları anlamak 5

Çok kibar olmayın, nadiren de olsa kaba saba olun.
DURUM: Sekizinci başlığa geldik ve bu başlık, anlattıklarımızla çelişkili gibi durabilir. Ne yazık ki, kadınların doğası bu şekilde yaşamalarına imkân tanıyor. Bir mekânda sessizce oturan bir erkek; kimine göre pısırığın teki kimine göre “gözleriyle çok şey anlatan gizemli adam” olabiliyor. Dolayısıyla, genel geçer kurallardan bahsetmek zorundayız. Bütün kadınlar, elbette, kendilerine iyi davranan, kibar ve toplum içinde kendisini yücelten erkeklere bayılıyor. Ancak bir taraftan da, fl örtöz, çevredeki kadınların ilgisini çeken adamlar daha vazgeçilmez oluyor. Etrafınızda, kendisini aldatan, aşağılayan erkeklere bağlanmış kadınlar görebilirsiniz. Bu “tehlikeli” adama bağlanma durumunun temelinde, hem diğer kadınlarla mücadele edip arzulanan erkeği elde etmiş olmanın tatmini hem de bahsi geçen arıza adamı yola getirme tutkusu yatıyor. Kadınlar, mücadeleyi sever; onlara, istediklerini verin.

HAMLE: Diğer kadınlarla ilgilenin. Kırmızı çizgiyi geçmeden, ufak oyunlar oynayın. Zaten ilişkisi olan erkekler diğer kadınların ilgisini çekeceğinden, işiniz, yalnız bir adama göre daha kolay. Ancak, kadınlarla iletişimi mükemmel olan adam imajı çizerken, ilginizin merkezine sevgilinizi oturtmayı unutmayın.

Tek olmak, kadınların en büyük hayali.

DURUM: 2009 yılında Almanya’da yapılan bir deney, kadınların ve erkeklerin cinsel ilişkiye bakış açısında ne gibi farklılıklar olduğunu göstermek açısından önem taşıyor. Deneye katılan kadınlara ve erkeklere; hiç tanımadıkları bir karşı cinsle kahve içmek, bir evde buluşmak ve cinsel ilişki yaşamak teklifl erine nasıl yaklaştıkları soruldu. Erkeklerin ve kadınların yarısı, kahve teklifi ne sıcak bakarken; bir evde vakit geçirme konusunda, erkeklerin %68’i, kadınların ise sadece %8’i onay verdi. İş cinsel ilişkiye gelince, kadınların neredeyse tamamına yakını, tanımadığı bir erkekle cinsel ilişkiye girmeyeceğini beyan ederken; erkeklerin %85’i, teklife sıcak baktıklarını açıkladı. Bu deney, kısa vadeli aksiyonlara bizim daha yatkın olduğumuzu gösteriyor.
Tabii ki bu isteğin veya tercihin altında, doğal sebepler var. Aynı partnerle ilişkiye girdikçe, erkeğin salgıladığı dopamin hormonu azalma gösteriyor. Bu da, erkeğin aldığı zevkin düşmesine neden oluyor. Ancak kadınlar, belli bir partnerle daha çok kez ilişkiye girmekten zevk alıyor. Hâl böyle olunca, kadın tek olmak istiyor. Üstelik gelişen teknoloji, sosyal ağlar ve bireylerin takibini kolaylaştıran cihazlar, sadakat yoksunlarının yakayı ele vermesini kolaylaştırıyor; aman dikkat!

HAMLE: Eğer hayatınızın sonuna kadar birlikte olabileceğinizi düşündüğünüz bir kadın bulduysanız, ne mutlu size! Diğerleri için; durmak yok, savaşa devam.

Kadınlar, her daim yanlarında olan, onlarla ilgilenen erkek ister.

DURUM: Birkaç dakikalığına bu satırları okumayı bırakın ve “Kadınlar Kulübü” ismindeki forumu, Google’da aratın. Bir kadın forumu olan bu sitede, “Eşini PlayStation’la Paylaşanlar Kulübü” adlı topluluğu bulun. Bu efsane topluluk, “teknokıskanç” kadınlardan oluşuyor. İsmini vermeyen kimyager bir kadın, “Arkadaşlar, eşim yıllardır PlayStation oynar; ama üçüncü nesil PlayStation, ömrümü yedi.” şeklinde bir girizgâhla başlayan yakınmasında, eşinin sabahlara kadar oyun oynadığını söylüyor.
Elbette bu, abartılı bir durum. Ancak kadınların, partnerlerinin ilgisinin başka yönlere kaymasına katlanamadıkları da bir gerçek. Film mi izlenecek? Beraber izlensin. Oyun mu oynanacak? Beraber oynansın. Kitap mı okunacak? Beraber okunsun. Kitap okumak kadar bireysel bir aktiviteyi bile paylaşmaya çalışacak kadar hastalıklı olan bu “yapışıklık” durumu, ilgiyle beslenen kadınların can damarlarından biri hâline gelmiş durumda.
HAMLE: Hiçbir zaman, %100 bağlı olduğunuzu hissettirmeyin. Ehlileştirilmiş bir erkek, ehlileştiren kadının gözünde bir hiçtir. Unutmayın ki, bir kadının heyecan duymasına neden olan da, bu adam etme macerasıdır.

Advertisements
  1. Hinterlasse einen Kommentar

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s

%d Bloggern gefällt das: