Kadınları anlamak 4

Çelişki, isteklerinin doğasında var.
DURUM: Kadınlar, yıllar boyunca eşitlik istedi; erkekler de o eşitliği onlara verdi. Ancak kadınlar, bu eşitliğin yanında, kendilerini koruyup kollayacak adamların peşine düştü. Sosyologlara göre, “dominant maço karakter”, artık rağbet görmüyor; ancak, kadınların arzuladıkları erkek figüründe, bu karakterin izlerine mutlaka rastlanıyor.
HAMLE: İçinizden geldiği gibi davranın; kırılıp üzüleceği konusunda endişelenmeyin. Sadece, ifadelerinizi çok dikkatli seçin. Dördüncü durumda da söylediğimiz gibi, incitici herhangi bir sözü ömür boyunca unutamama kapasitesine sahip olmaları, kadınları tedirgin edici kılar

Kadınlar güvenlik ister.
DURUM: Kadınların en ilkel güdülerinden olan güvenlik, tavırlarında ve tercihlerinde gözle görülür bir şekilde ortaya çıkabiliyor. 2008 yılında Fransa’da yapılan bir araştırma, zengin erkeklerin eşlerinin çok daha kolay bir şekilde orgazm olduğunu gösterdi. Bu, aslında zevk ve şehvetin kaynağını ortaya çıkaran önemli bir sonuç. Şartlar değişse de, modern dünyanın gereklilikleri doğal hayattan çok farklı olsa da; kadınlar, hâlâ mağarada bekleyen hemcinslerinin ava yolladıkları güçlü erkeklere benzer partnerler arıyor. Günümüzde, avın karşılığı, para ve güç oluyor. Yine de duruma fiziksel olarak baktığımızda; geniş omuzlu, sağlam göğüslü bir erkek, kadınların gönül telini titretiyor.
HAMLE: Onunla konuşun. Ona, onu nasıl koruyacağınızı anlatın; birileri tarafından zarar görmesine izin vermeyeceğinizden bahsedin. Bunları duymak, onu mutlu edecektir. Herhangi bir ortamda, ona vekâlet edin ve sorumluluk aldığınızı hissettirin; bir restoranda basit bir sipariş verme ritüeli sırasında da bunu gösterebilirsiniz, yolda yürürken elini tutarak da…

Üç günlük sakal gibisi yok.
DURUM: Modern erkeğin, düzenli olmasının; gerek iş gerek sosyal hayatında, bir gereklilik olduğunu biliyoruz. Bu derli toplu hâl ve bakım düsturu içinde, üç günlük sakalla yaratılan hafi f yabani hava, kadınları çıldırtıyor. Bu çıldırma durumuna, stilistlerin ilginç bir yaklaşımı var. Zira onlar, modern toplumda doğayı referans alan imgelerin, karşı cinste heyecan uyandırdığını iddia ediyor. Sürekli bahsedilen, sert erkek imajının köşelerinden arınmış tavrını en net yansıtan unsur, üç günlük sakaldır (Ne fazla serkeş, ne fazla temiz.) belki de. Kadınların ilkel güdülerine görsel olarak dokunan ama fazlasıyla modernize olmuş bu görüntüyle, hem maço erkekleri hem metroseksüel erkekleri düşleyen kadınları etkileyebilirsiniz. Orta yol diye, buna denir.
HAMLE: Her gün tıraş olmayın; bu kadar basit!

Advertisements
  1. Hinterlasse einen Kommentar

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s

%d Bloggern gefällt das: