Kadınları anlamak 2

Kadınlar, bize göre daha fazla değişti.
DURUM: Her ne kadar erkek dünyası için metroseksüellik, überseksüellik gibi birçok kavram ortaya atılsa da, erkekler, “klasik erkek” düsturundan çok da fazla uzaklaşmadı. Ataerkil toplum yapısının genlerimize işlediği özellikleri, zaman içinde kaybetmedik ve hâlâ hepimiz, mini eteğe, sevgilimiz giydiği takdirde karşıyız. Sosyologlara göre; kadınları anlayamamamızın bir sebebi de, onların daha fazla değişim göstermiş olmasıdır. Anlayacağınız üzere, değişen toplum yapısı kadınlara özgürlük sağladıkça, onların yaşadığı değişim, bizimkine göre çok daha belirgin oldu.
HAMLE: Günümüzde, nesiller arasındaki farklılıkların, geçmiş zamanlara göre çok daha fazla olduğu bir gerçek. Dolayısıyla, klasik kadın figürünü aklınızdan silin; şimdinin kadını, geçmişe göre çok daha karmaşık özellikler barındırıyor.

Sen ne istersen, o da onu istiyor.
DURUM: Kadın güzel olmalı, bakımlı olmalı değil mi? O hâlde, “Erkeğin bakımlı olmasına gerek yok.” safsatalarından uzak durmak gerekiyor. Nasıl ki biz, ilgi alanlarımıza; örneğin önemli bir derbi maçını izlemek için arkadaşlarımızla sabaha kadar içmemize saygı duyulmasını bekliyorsak, sevgililerimizin de büyük alışveriş merkezlerinde kendilerini kaybetmesine saygı göstermeliyiz. Devir, eşitlik devri.

HAMLE: Bir ilişkiden ne gibi beklentileriniz olduğunu net bir şekilde kendinize itiraf edebiliyorsanız, bu beklentileri karşı taraftan talep etme stratejinizi de daha kolay belirleyebilirsiniz.

Advertisements
  1. Hinterlasse einen Kommentar

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s

%d Bloggern gefällt das: