Kadınları anlamak 4

Çelişki, isteklerinin doğasında var.

DURUM: Kadınlar, yıllar boyunca eşitlik istedi; erkekler de o eşitliği onlara verdi. Ancak kadınlar, bu eşitliğin yanında, kendilerini koruyup kollayacak adamların peşine düştü. Sosyologlara göre, “dominant maço karakter”, artık rağbet görmüyor; ancak, kadınların arzuladıkları erkek figüründe, bu karakterin izlerine mutlaka rastlanıyor.

HAMLE: İçinizden geldiği gibi davranın; kırılıp üzüleceği konusunda endişelenmeyin. Sadece, ifadelerinizi çok dikkatli seçin. Dördüncü durumda da söylediğimiz gibi, incitici herhangi bir sözü ömür boyunca unutamama kapasitesine sahip olmaları, kadınları tedirgin edici kılar.

Kadınlar güvenlik ister.

DURUM: Kadınların en ilkel güdülerinden olan güvenlik, tavırlarında ve tercihlerinde gözle görülür bir şekilde ortaya çıkabiliyor. 2008 yılında Fransa’da yapılan bir araştırma, zengin erkeklerin eşlerinin çok daha kolay bir şekilde orgazm olduğunu gösterdi. Bu, aslında zevk ve şehvetin kaynağını ortaya çıkaran önemli bir sonuç.

Şartlar değişse de, modern dünyanın gereklilikleri doğal hayattan çok farklı olsa da; kadınlar, hâlâ mağarada bekleyen hemcinslerinin ava yolladıkları güçlü erkeklere benzer partnerler arıyor. Günümüzde, avın karşılığı, para ve güç oluyor. Yine de duruma fiziksel olarak baktığımızda; geniş omuzlu, sağlam göğüslü bir erkek, kadınların gönül telini titretiyor.

HAMLE: Onunla konuşun. Ona, onu nasıl koruyacağınızı anlatın; birileri tarafından zarar görmesine izin vermeyeceğinizden bahsedin. Bunları duymak, onu mutlu edecektir. Herhangi bir ortamda, ona vekâlet edin ve sorumluluk aldığınızı hissettirin; bir restoranda basit bir sipariş verme ritüeli sırasında da bunu gösterebilirsiniz, yolda yürürken elini tutarak da…

Advertisements

, ,

  1. Hinterlasse einen Kommentar

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden / Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden / Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden / Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden / Ändern )

Verbinde mit %s

%d Bloggern gefällt das: