Kadınları anlamak 3

Sen ne istersen, o da onu istiyor.

DURUM: Kadın güzel olmalı, bakımlı olmalı değil mi? O hâlde, “Erkeğin bakımlı olmasına gerek yok.” safsatalarından uzak durmak gerekiyor. Nasıl ki biz, ilgi alanlarımıza; örneğin önemli bir derbi maçını izlemek için arkadaşlarımızla sabaha kadar içmemize saygı duyulmasını bekliyorsak, sevgililerimizin de büyük alışveriş merkezlerinde kendilerini kaybetmesine saygı göstermeliyiz. Devir, eşitlik devri.

HAMLE: Bir ilişkiden ne gibi beklentileriniz olduğunu net bir şekilde kendinize itiraf edebiliyorsanız, bu beklentileri karşı taraftan talep etme stratejinizi de daha kolay belirleyebilirsiniz.

Kafalarında, ısmarlama bir erkek figürü var.

DURUM: “İzdivaç” programlarındaki gibi; “Evi olsun, otomobili olsun. Çok esmer, çok da sarı olmasın. Kaşlı, gözlü, kıllı olsun.” benzeri bir ısmarlamadan bahsetmiyoruz; ancak şurası gerçek ki, bütün kadınların kafasında bir erkek fi gürü var ve sizi, o fi gürle devamlı surette karşılaştırıyorlar.

Bu durumdan çok memnun değilseniz, farklı yollar izlemelisiniz. Öncelikli olarak, kadınların görerek değil, duyarak memnun olduklarını bilmeniz şart! Onlara, sevginizi göstermeniz değil, söylemeniz gerekir. Dolayısıyla, sevgilinizle birlikte bulunduğunuz bir ortamda, istediğiniz gibi değil de sevgilinizin istediği gibi davranırsanız; kesinlikle, bu durumdan memnun olacaktır.

HAMLE: Karşınızdaki kadın, tartışma sırasında söylediğiniz lafl ardan ya da yaptıklarınızdan ötürü size çıkışıyorsa; siz de kendi kozunuzu kullanın. Yaptığınız fedakârlıkların, inceden lafını edin. Çünkü kadınlar, duyarak tatmin olur ve işitsel hafızaları da kuvvetlidir. Tabii, fedakârlıklarınızı ona hatırlatırken; bunları onun gözüne sokmadan, inceden, usulca yapın.

Advertisements

, ,

  1. Hinterlasse einen Kommentar

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s

%d Bloggern gefällt das: