Kadınları anlamak 1

Onları her zaman anlayamazsın; bunu, kabullen. DURUM: Daha ilk dakikadan sizi umutsuzluğa sevk etmek gibi olmasın ama kadınları %100 anlamak, her an ne istediklerini çözebilmek, ne yazık ki imkânsız. Sevgilinizi bir yere davet ettiğinizde, gelmek istemediğini söylüyorsa, bu, onun “gelmek istemediği” anlamına gelmez.

Sevgiliniz, aslında sizin ne kadar ısrar edeceğinizi ölçüyor da olabilir. Kadınların tatmin olma mekanizmasını çözmek, Sigmund Freud’a bile nasip olmadı. Çünkü kadınların davranışlarıyla istekleri ya da hisleri, birbiriyle alakasız olabiliyor. Kadınların çoğunun romantik erkeklerden hoşlandıklarını söyleyip, günün sonunda; sert, kaba saba erkeklerin etkisinde kalmalarında, bu durumun etkisi var.

Psikanalizin babası Sigmund Freud, “30 senedir kadın bilinci üzerine çalışıyorum, hâlâ ne istediklerini çözmüş değilim.” diyorsa, ortada ciddi bir sorun olduğu aşikârdır zaten. HAMLE: Kadınlarla erkekler arasındaki en büyük problemlerin kaynağı, iletişimsizlik olarak görülüyor. Kadınlar, erkeklerin konuşmaktan hoşlanmadığını öne sürüyor.

Oysa biz erkekler, çözüm üretmeye programlanmış varlıklar olduğumuz için, konuşma yetimizi de ancak gerekli durumlarda kullanıyoruz. Kadınları çözmek derdindeyseniz, başlangıç olarak, onlara bol bol soru sormanız gerekiyor. Evet, gerekli ya da gereksiz, soru sorun; bırakınız, konuşsunlar.

Advertisements

,

  1. Hinterlasse einen Kommentar

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s

%d Bloggern gefällt das: