GÜLSİN ONAY

Yaz boyu konuk olduğu tüm festivallerde yine övgüler toplayan Gülsin Onay, şimdi de ardı ardına konserlerle yoğun, yeni sezona başlıyor.

 

Gülsin Onay, pek çok kez konuk olduğu Kuzey Kıbrıs Müzik Festivali’nin bu yıl açılışını yapıyor. 19 Eylül Pazartesi akşamı tarihi Bellapais Manastırı’nın muhteşem atmosferinde gerçekleşecek resitalinde sanatçı, Schubert, Chopin ve Liszt’in eserlerinden oluşan bir müzik ziyafeti sunacak.

Kıbrıs’ın ardından Avusturya’ya geçecek olan Gülsin Onay burada da 25 Eylül Pazar akşamı, sürekli konuğu olduğu Deutschlandsberg Piyano Festivali’nde çalacak. Ünlü piyanist, sevenleri tarafından ilgiyle beklenen konserinde Haydn, Schubert, Bartok ve Liszt’in eserlerine yer verecek.

Gülsin Onay’ın Avrupa turnesi Almanya ile devam edecek. Geçtiğimiz ayın sonunda NDR Radyo Filarmoni Orkestrası ile Schleswig-Holstein Müzik Festivali’nde kalpleri fetheden sanatçı, bu kez iki resital ile Alman müzikseverlerle buluşacak. Gülsin Onay, ayın 27’sinde Alte Oper Frankfurt’ta ve 29’unda Bielefeld’de resital verecek.

Dünyaca ünlü piyanistimizin bu sezon Türkiye’deki ilk konseri ise efsanevi şef Vladimir Fedoseyev ile 7 Ekim’de Bilkent Senfoni Orkestrası’nda olacak. Gülsin Onay bu konserde, tüm dünyada ayakta alkışlanan yorumuyla Çaykovski’nin 1. Piyano Konçertosu’nu seslendirecek.

Advertisements

,

  1. Hinterlasse einen Kommentar

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden / Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden / Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden / Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden / Ändern )

Verbinde mit %s

%d Bloggern gefällt das: