Satanizm´in İlmihali

Kanlı ayinleriyle gündeme gelen Satanistler gerçekte neye inanıyor? Tanrı ve Şeytan onlara göre nedir? İşte Satanist inancın temellerini gözler önüne seren ve bu inançla ilgili kavramları deşifre eden Satanizm sözlüğü…


Türkiye’de de kanlı ayinler gerçekleştiren ve işledikleri cinayetlerle gündem oluşturan Satanizm inancı her ne kadar artık manşetlere yansımıyor olsa da internet üzerinden propagandaya devam ediyor.

Chat sitelerinde özellikle gençler arasında büyük rağbet gören Satanizm tartışmaları özellikle İngilizce’de yapılırken Türkçe yapılan tartışmalar da azımsanamaz.

Haber7.com olarak internet üzerinde yapılan bu tartışmaların kökenini araştırdık ve ‚Türk Halkina Hitaben‘ kaleme alınmış bir sözlükle karşılaştık. İllegal yollardan Satanizm inancının propapagandasını yapan bir sitede yer alan bu sözlük Satanistlerin gerçekte neye inandıklarını bütün çıplaklığı ile gözler önüne seriyor.

Satan in Turkey (S.İ.T) adlı grubun sözlüğü kaleme alan üyesi Darkmoon9 adını taşıyor. Karanlık ay anlamına gelen bu nick de Satanistlerin kullandığı kod adları konusunda bir fikir oluşturmaya yetiyor. işte geocities.com üzerinden yayın yapan illegal yayın organında yer alan Satanzm sözlüğü:


***

Ruhani (Spiritual) Satanizm

Satanizm nedir? Kaça ayrılır? Ne zaman doğmuştur?

Satanizm, Şeytan‘ ı Tanrı olarak benimsemektir. LaVey‘ in yaratısı değildir. Ruhani/Gelenekçi Satanizm, LaVeyan Satanizmi (Church Of Satan/Şeytan‘ ın Kilisesi) olarak ikiye ayrılır. İblis-tapar grupların Satanizm ile alakası yoktur. Tarihin başından beri birçok değişik isim ile varolmuştur. Tamamen bilimin gerçekleri ile hareket eder.


Şeytan kimdir?
Şeytan‘ ın diğer adları Enki/EA (Sümer/Kalde/Babil/Asur – Suların ve bilgeliğin efendisi), Ptah (Mısır – Yaratıcı Tanrı ), Lucifer (Roma – Işık getiren,Sabah yıldızı ) ve Melek Tavus (Yezidiler)’dur. 3 Kitapta bahsedildiği gibi ateşten yaratılmamıştır. Bir Melek değildir. Bir diğer adı Melek Tavus‘ tur. Ama Melek, Kral anlamına gelmektedir. Extra-Terrestial‘ dır. Nordic‘ tir. Nefilimlerin başıdır. Kırmızı ve boynuzlu değildir. 7 Oğlu vardır: Thoth, Set, Marduk, Osiris, Amon, Adapa, Zuisudra.

Demon nedir?
Demonlar, Nefilimlerdir. Yeni Tanrılar tarafından lanetlenmişlerdir. İnisiyelere yardımcı olurlar. Bunun için Goetia Demonları vardır. Çoğu Eski Tanrılardır.

Enochian nedir?
Enochian, Demonların dilidir. İnisiyeler haricindekilerin kullanması tehlikelidir.

Cehennem nedir?
Lucifer, Beelzebub/Enlil, Azazel, Astaroth/Ishtar, Nergal tarafından yönetilir. Dante‘ nin Cehennemi ile bağdaştırılamaz. Etrafı alevlerle çevrili ve kazanlar, yanan insanlarla dolu değildir. Mavi aura ile çevrilidir. Briçok eski yapı vardır. İnisiyeler, Astral Projeksiyon ile Gardiyan Demonu ile ulaşabilir.

Büyü nedir? Kaça ayrılır?
Büyü, metafiziksel bir olgudur. Büyü yaparken söz söylemeye gerek yoktur. Ama bazı durumlarda yardımcı olur. (Örnegin, telekinezi ile çalışırken Zavec (Enochian dilinde kalk) gibi sözcükler söylenebilir.) Wiccan ve Cadıların Satanizm ile alakası yoktur. Çok farklı yöntemlerle birbirlerinden ayrılırlar. Demonlar yardımcı olabilir.

Satanistler ne yapar? Satanizm de şiddet var mı?
Satanistler, kişisel gelişime önem verir. Günlük meditasyon önemlidir. Levitasyon, Telekinezi, Astral Seyahat, Lucid Rüya gibi birçok alanda çalışırlar.

Satanizm‘ de şiddet yoktur. Türk medyasında adı geçen kişilerin Satanizm ile alakası yoktur. Her Satanist Metal dinlemez. Satanistler kendilerine zarar veren maddeleri kullanmaz.

İblis-tapar ne demektir?
Bu grup, 3 Kitabın İblis‘ ine tapar. Onu kötülerin babası görür. Ona hizmet için çalışırlar. Satanizm in hiçbir kolunda yer bulamazlar.

Türkiye de Satanizm var mı? Satanizm korkulacak bir olgu mudur?

Türkiye‘ de Satanizm yok denecek kadar azdır. Bilinen tek kuruluş S.I.T. dir. Diğerleri kendini gizler. Ve hiçbir kötü amaca hizmet etmez. Satanizm ve Satanistler korkulacak şeyler değildir. Hiçbir kötülük barındırmaz. Kendini kötü diye ifade eden birinin Satanizm ile alakası yoktur.

Satanistler kedi keser mi?

Kedi ve hiçbir hayvana zarar verilmez. Zarar verenler Satanist değildir.

Ayin nedir?
Türkiye‘ de bu sözcükten çok korkulmaktadır. Namaz kılmak ve kiliseye gitmek de bir ayindir. Satanistler, çeşitli ritüeller gerçekleştiri ve hiçbirinde kan kullanmaz (Sadece inisiyasyonda-inisiye olurken 1 damla kan kullanılır). Satanizm ile alakalı günlerde (Örn. 21 Aralık, 30 Nisan), ritüeller yapılır. Ayrıca kişisel ihtiyaçlarda ve Demonlarla iletişim kurarken ritüel yapılır. Şiddet yoktur, iddia edildiği gibi çıplaklık yoktur, seks yoktur, uyuşturucu, kokain ve bağımlılık yaratan maddeler kullanılmaz.

666 Nedir?
6x6x6=216 yapar. Her çağ 2160 yılda bir atlanır. Şu an Balık Çağı’ndayız ve 2100 yılında Kova Çağı’na gireceğiz.

Balık Çağı-Kova Çağı
Balık Çağı M.ö 60 – Ms. 2100 dür Balık Çağı‘ na Eski Ahit‘ in gelişiyle yani Yeni Tanrıların gelişiyle girilmiştir, 2100′ de Enki‘ nin dönüşüyle bitecektir. Kova Çağı, Enki‘ yi sembolize eder. Enki, suların efendisidir.

2012 Nedir?
2012, Marduk‘ un geliş tarihidir. 12. Gezegen‘ in diğer adı Nibiru’dur. Eski Tanrıların tahtı. Marduk, Enki‘ nin oğludur. Bu da şu an anlama geliyor ki 2012, 2100 ün habercisidir. Nostradamus‘ un kehaneti için bakınız: link Ona gore tüm kötülük yükseldiğinde iyiliği getirecek biri gelecekti. Ve numarası 666 olacaktı.

Tanrı nedir?
Tanrı, (Satanizm‘ e gore) Evreni yaratmamıştır. Evren, doğal olarak birçok depreme, volkanik patlamalara ve çeşitli felaketlere uğramıştır ve doğal olarak şekillenmiştir. Tanrı, Homo Sapiens‘ i yarattı. Homo Sapiens, Enki‘ nin kreasyonudur. Dünya‘ ya Enki ve Nefilimlerin adım attığı zaman Homo Erectus gezmekteydi. Nefilimlerin altını çıkaracak işçiye ihtiyacı vardı ve genetic manipülasyon ile Homo Sapiens yaratıldı. Birçok kişi Yeni Tanrılar yüzünden Ateist olmuştur.

Gardiyan Demon nedir?
Her inisiyenin bir Demon’u vardır. Günlük hayatta yardımcı olurlar. Ama saygılı olmak gereklidir.

Grimoriler
Bunların çoğu yalandır Demonlardan korunmaya lüzum yoktur zira İnisiyelere zarar gelmez.

Enki/Şeytan neden kaybetti? Neden geri geliyor?
Jehova/JHV/Allah, Gri’dir. (Gri ve Nordicler için linke bakınız : http://www.geocities.com/llfptfu/aliens.html ) Kaybedişin nedenini görebilirsiniz. Enki, tahtını geri almak için geliyor. Bunun 3 dinin yolu gibi fiziksel savaşla değil ruhani yönden yapılacağını biliyor. Bunun için kişisel yönden gelişmeyi öğretiyor.

Islam, akıl ve mantık dini mi? İslamın gerçekleri.
link link link

Eski bilgiler ne oldu?
Eski bilgiler yok edildi. Tüm tarih değiştirildi.

Satanizm‘ in kutsal kitabı var mı? Peygamberi var mı?
Hayır, eskiden Tanrılar, Yeni Tanrılar eski inanışları yok edene kadar, İnsanlar ile iç içeydi. Yeni Tanrılar gibi ihmalkar değildiler. Ölüm ve yıkım istemiyorlardı. Barış vardı. Sadece öğütler verilirdi. Şeytan, Melek (Kral) Tavus olarak Şeyh Adi‘ ye 12. yüzyılda göründüğünde ona öğütler verdi. Bu öğütler, Şeyh Adi tarafından kitaba dönüştürüldü (kitap için bakınız: http://www.angelfire.com/empire2/serpentis666/Al-Cilva.htm) Kitapta şiddet yoktur. Şeyh Adi, Peygamber değildir. Anton Szandor LaVey‘ in yazdığı Şeytan‘ ın İncili, LaVeyanlar içindir. Bazıları kutsal kitap olarak görmektedir. Kitapta şiddet yoktur.

Kötü müsünüz?
Kötülük, hiçbir şeye zarar vermemek, kendini geliştirmek, kendini korumak, bilgilenmek, aydınlanmak ise Satanizm kötüdür.

Ruhu Şeytana satmak?
Bu, Faust‘ un Mephistopheles‘ inden gelen bir inançtır. Ruh kimseye satılmaz.

Inisiyasyon nedir?
İnisiyasyon, kendini Enki/Şeytan‘ a adamaktır. Ritüelde eski inançlar bırakılır ve Enki‘ ye sonsuza dek sadık kalmak üzere yemin edilir.

İmana gelin. Şeytan da kim? Allah‘ ın yarattığı Melek‘ e mi inanacağız.

Son 2000 yılında yeterince savaş ve yıkım görüldü. Bütün kötülükler yaşandı. Geçmiş yılların bilgisi yok edildi. Dünya‘ nın şekli 2000 yıl öncesine kadar bilinirken (Bakınız Sümer Tabletleri) gün geldi tepsi şeklinde olduğuna inandırdınız. Deprem oldu Allah bizi cezalandırdı dediniz. Tüm insanları yıkıma sürüklerken Eski Tanrıları karaladınız. Şeytan‘ ı melek diye etiketlediniz. Ona insanların inanmamasını sağladınız. Bunun sonu geldi. Eğer yukarıdaki cümleyi sarf etmiyorsanız, bizimlesiniz.
Advertisements
  1. Hinterlasse einen Kommentar

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s

%d Bloggern gefällt das: