Fenerbahçe Türkiye nin yüz karası

Futbol kamuoyu Fenerbahçe’nin suçüstü yakalandığına inanıyor. Arkasındaki yaygın medya desteğine rağmen kesin olan şu ki; Aziz Yıldırım ve ekibi saha dışı maniplasyonlarla da olsa şampiyon olmak istiyor. Bu yaklaşımı Aziz Yıldırım’ın dün yaptığı açıklamadan da çıkarabiliriz. Bakın Yıldırım neler diyor:
„Özgener Federasyonu geldikten sonra Trabzonspor kupa şampiyonu oldu. Beşiktaş hem kupayı aldı, hem lig şampiyonu oldu. Bursaspor ligde şampiyonluğa ulaştı. Peki Fenerbahçe ne yaptı? Ne ligde şampiyon olabildi, ne de kupada mutlu sona ulaşabildi. Ben hakemleri etkiliyor, sonuçları belirliyormuşum. Böyle olsa en azından geçtiğimiz yıl şampiyonluğu kaybetmezdim.“
Futbol kamuoyu da zaten bunu söylüyor. ‚Fenerbahçe yönetimi 3 yıldır kupa alamayınca farklı yöntemlere yöneliyor.‘ Fenerbahçe’nin futbol dışı yöntemlere başvurduğu artık gizlenemiyor. Bugüne kadar objektif gözüken Mahmut Özgener Federasyonu son yılında neden Fenerbahçe’nin şampiyonluğuna şartlandı? Aziz Yıldırım, Özgener Federasyonu’ndan işte bunun için şikayetçi. ‚Bana 3 yıldır hiç kupa aldırmadın. Bu yıl da alamazsak burada oturamam‘ demek istiyor. Erman Toroğlu’nun ifadesiyle: „Devre arasında Aykut Kocaman’ı konuşturan Aziz Yıldırım ne değişti de eskiden ‚gitsin‘ dediği federasyonun şimdi arkasında duruyor?

Advertisements
  1. Hinterlasse einen Kommentar

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden / Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden / Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden / Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden / Ändern )

Verbinde mit %s

%d Bloggern gefällt das: