Her Şey Bu Kadar Basit mi Sayın Özgener?

Ligin ikinci yarsının başlaması ile futbolumuzda yükselen tansiyon ve Galatasaray başkanı Sayın Adnan Polat ve Beşiktaş asbaşkanı Sayın Serdar Adalı nın isyanlarının ardından TFF başkanı Sayın Mahmut Özgener’in Perşembe günü İstanbulda basın toplantısı yapacağı açıklandı ve herkes TFF başkanının neler söyleyeceğini merakla beklemeye başladı.

Bugün TFF başkanı beklenen basın toplantısını yaptı,ancak basın toplantısında başkanın bahsetmiş oldukları futbolumuzun gerçeklerinden çok uzaktı ve Sayın başkan süslü sözler ile felsefe yapmayı tercih etti,basın mensuplarının sorularını da Kabul etmeyip adeta araya bir duvar ördü.

TFF başkanının olaylara bakış tarzı öylesine basit ve öylesine komik ki futbolumuzda yaşananları sadece ve sadece Beşiktaş-Karabükspor maçında hakem Kamil Abitoğlu’nun yapmış olduğu hatalar ile bir araya getirdi ve yaşananları her sene ligin ikinci yarısında yaşanan olayalar olarak kamuoyuna aksettirmeye çalıştı.

HAKEMLER HATA YAPAR AMA MHK YAPMAMALI!

TFF başakanının söylediğine göre hakemler dünyanın her yerinde hata yapıyorlar,bizde yaşananlar da bundan farklı bir durum değilmiş.

Sayın başkan!

Hakemelerimizin hata yapabileceğini bizde dahil olmak üzere herkes Kabul ediyor,ancak kulüp yöneticilerinin bağırma sebebi ise hakem hatalarından sonra bağıranların istediklerini elde etmiş olmaları ve MHK başkanının yapmış olduğu mide bulandırıcı bazı hakem atamaları!

Lütfen, o kadar laf kalabalığı ve felsefe yaptınız, hakem hatalarından bahsettiniz, peki Bünyamin Gezer’in ilk yarıdaki Trabzonspor-Fenerbahçe maçını ve Kadıköyde ki Fenerbahçe -Eskişehirspor ile, Fenerbahçe – Karabükspor maçlarını yönetmiş olmasına rağmen nasıl olup da tekrardan Fenerbahçe – Trabzonspor müsabakasına MHK başkanı tarafından atanmış olmasından niye hiç söz etmediniz?

Bülent Yıldırım en son olarak G.Antepspor – Galatasaray maçını yönetmişken nasıl olup da tekrardan Bursaspor – Galatasaray maçına hemşeriniz MHK başkanı Oğuz Sarvan tarafından hakem olarak atandığından basın toplantınızda niye hiç bahsetmediniz!

İşte Galatsaray başkanı Adnan Polat ve Beşiktaş asbaşkanı Serdar Adalı hakem hataları nedeniyle değil, MHK başkanın ligin kaderi ile oynayan atamalarını gördükleri için bağırıyorlar, bağıranların maçlarına gelen hakemlerin buna göre tayin edildiklerini biliyorlar!

Galatasaray başkanı bağıryor hemen hafta içinde oynanan kupa maçında hakem Özgür Yankaya G. Antepspor’un çok net bir penaltısını vermiyor, Beşiktaş asbaşkanı bağırıyor, ayni Özgür Yankaya bu kez Ankaragücü – Beşiktaş maçına veriliyor.

Muhtemelen bu hafta sonu Ankaragücü başkanı Ahmet Gökçek’i de isyan ederken göreceğiz!

Evet sayın TFF başkanı, MHK başkanınız yapmış olduğu zekice atamalar ile ligin gidişatı ile oynuyor, kötü olan, hata yapan hakemler değil onları bu hatalara iten MHK başkanı Oğuz Sarvan’dır.

ÖZGENER’DEN ÖZLÜ SÖZLER!

Sayın TFF başkanı Özgener’in konuşması içinde kullandığı bircümle gerçekten güzeldi.

“Futbolda demokrasi yoktur,kurallar vardır.yorum yoktur,kararlar vardır.futbolun bir anayasası vardır ve orada yazan kurallara göre oynanır”

Bu cümleyi “hiç kimse futbolun kurallarının dışına çıkamaz, futboldaki herşey bu kurallara göre uygulanır” diye özetleyebiliriz.

Peki Mahmut Özgener federasyonunda her şey kurallara göre mi uygulanıyor?

Tabi ki hayır!

Örnek mi istiyorsunuz?

Hemen veriyim.

Sinan Cem İyihuylu, yeni deyim ile ulusal, eski deyim ile klasman hakemi ve Bursalı.


Işte yukarıda ismi yazılı olan Sinan Cem İyihuylu aşağıda yazılı olan TFF Merkez Hakem Kurulu talimatında Ulusal hakemlerin Süper lig ve Bank Asya Birinci ligde görev yapamayacakları TFF tarafından açıkça ilan edilmiş olmasına rağmen yine aşağıda görüldüğü gibi MHK başkanı tarafından 22-Ocak-2011 tarihinde oynanan G.Antep B.Ş BLD.Spor-Karşıyaka Bankasya Birinci ligi müsabakasında hakem olarak görevlendirilmiş ve bu maçı yönetmiştir.

Peki, sayın Özgener hani Türk futbolu kurallara göre oynanıyordu, hani futbolumuzun bir anayasası vardı?

Nasıl oluyor da TFF talimatında Bank Asya Birinci ligde düdük çalamayacağı açıkça belirtilen bir hakem bu ligde hakem olarak görev alabiliyor?

Muhtemelen TFF içinde Bursalı ağabeyleri olduğu için!

Bırakın bu işleri sayın başkan arkasında güçlü birileri olanın bu federasyon içinde yapamayacağı şey yok!

O zaman o koca, koca talimatları niye yayınlayıp insanları kandırıyorsunuz?

Evet sayın Özgener Türk futbolunu kulüp yöneticileri değil sizin kurullarınızın yöneticileri bozuyor ve altına dinamit koyuyorlar!

Kısaca özetlemek gerekirse, artık inandırıcılığınızı yitirdiniz, insanlar size ve kurullarınıza inanmadıkları için bağırıp çağırıyorlar!

Milli takım ile beraber futbolumuzu da hakemliğimizi de bitirdiniz!

Yeter artık lütfen gereğini yapın Sayın Özgener. TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU
MERKEZ HAKEM KURULU TALİMATI

ULUSAL HAKEM(UH)
En üst 2 profesyonel ligde oynananlar dışındaki müsabakalarda ve Türkiye Kupası Kademe müsabakalarında hakem; tüm liglerde dördüncü hakem ve tüm amatör müsabakalarda hakem ve yardımcı hakem olarak görev alan hakemdir.
SİNAN CEM İYİHUYLU  
Kişisel Bilgiler
Ad Soyad            : SİNAN CEM İYİHUYLU
Meslek :
Lisans Bilgileri
Lisans No            : 12764
Klasman             : Ulusal Hakem
Bölge                 : BURSA


Yönettiği Maçlar
BURSASPOR – FENERBAHÇE 9 Şubat 2011    
İSKENDERUN DEMİR ÇELİKSPOR – GÖZTEPE A.Ş. 6 Şubat 2011     
MKE ANKARAGÜCÜ – MANİSASPOR 30 Ocak 2011    
GAZİANTEP B.Ş. BLD.SPOR – KARŞIYAKA 22 Ocak 2011   
İSKENDERUN DEMİR ÇELİKSPOR – MARDİNSPOR 19 Aralık 2010 
KOCAELİSPOR – ELAZIĞSPOR 28 Kasım 2010   
SARIYER – GÖZTEPE A.Ş.13 Kasım 2010  
TOKATSPOR – KONYA TORKU ŞEKERSPOR 31 Ekim 2010 
FETHİYESPOR – ELAZIĞSPOR 10 Ekim 2010  
DARDANELSPOR A.Ş. – SAKARYASPOR A.Ş. 26 Eylül 2010  

MedyaSpor
Advertisements
  1. Hinterlasse einen Kommentar

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s

%d Bloggern gefällt das: