Satanizm ders

İlköğretim okullarındaki din öğretmenleri, kendilerine verilen kılavuz kitap ışığında öğrencilerini şeytan ve satanizme karşı bilinçlendirecek
Satanizm karşıtı eğitimin ilk dersi Şeytana pabucunu ters giydirmek deyimi! Ailelerin korkulu rüyası „satanizm“, bu yıl Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinde tartışılacak. „Şeytana pabucunu ters giydirmek“ deyimiyle başlayacak derste gençlerin bu inanışa kapılmalarının nedenleri anlatılacak. 
Milli Eğitim Bakanlığının ilköğretimde görevli Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi öğretmenleri için hazırladığı „kılavuz“ kitapta, „şeytan“ başlığı altında, „şeytan kötülüğün simgesidir“, „şeytanın kötülüğünden korunma konusunda Kuranın öğütleri“, „satanizm: şeytana tapıcılık“ konuları işlenecek. 
Doğru yoldan saptırır „Satanizm“ dersinde, öğrencilere şeytanın kötülüğünden korunmayla ilgili ayet mealleri de ezberletilecek. Sonra da, „Şeytandan niçin Allaha sığınırız?“ sorusu tartışılacak. Derste son olarak şunlar anlatılacak: „Şeytan, kibrinden dolayı Allaha secde emrini yerine getirmeyip ilahi huzurundan kovulmuş ve kovulmasına neden olarak gördüğü insanlara düşman olmuştur. 
Ancak şeytan, tanrılık gibi bir iddiada bulunmamıştır. Şeytanı tanrı olarak görenlere satanist denir.“ gun04x.jpg Öğretmen „şeytan“ konulu derse hazırlık olarak „şeytana pabucunu ters giydirmek“ gibi deyimlerin anlamını izah edecek. Öğretmen şeytanı şöyle anlatacak: „Gözle görülmeyen, fakat varlığı Kuranda haber verilen, insanları doğru yoldan saptırmaya çalışan varlıktır. Kötülüğün simgesi şeytan, kutsal kitabımızda yaptıklarıyla tanıtılmakta fakat nasıl bir varlık olduğu bildirilmemektedir.“ 
Daha sonra Kurandaki şeytanla ilgili ayetlerden örnekler veren öğretmen „İnsan aklını kullanarak şeytanın kötülüğünden uzak durur“ diyecek.
Advertisements
  1. Hinterlasse einen Kommentar

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s

%d Bloggern gefällt das: