Stres çeneye vuruyor

https://i2.wp.com/www.welt.de/multimedia/archive/1217328473000/00577/karriere_DW_Wirtsch_577208g.jpg 
Uzmanlara göre az konuşmak kadar çok konuşma da hastalık sayılıyor. Bilimadamları bunun huy değil bazı psikolojik rahatsızlıkların belirtisi olduğunu söylüyorlar. Aşırı baskı, zor koşullar, işsizlik gibi etkenlerin insanları yalnızlığa ittiğini belirten uzmanlar, bunun da çok konuşarak giderilmeye çalışıldığını ifade ediyor.

Tedavi gerekir

       Psikiyatrist Nihat Kaya, çok konuşan insanların hastalıklarını kabul etmediğine, ancak bu durumun tedavi gerektirdiğine dikkat çekti. Kaya, çok konuşan kişilerin davranışlarını şöyle sıraladı: „Kişi gereksiz detaya giriyorsa mutlaka sorunları var demektir. Yeterli kültüre sahip olmayanlar, kültür birikimleri varmış gibi gereksiz ve çok konuşuyorlar.

Hiperaktifler başta

       Çok konuşmak genelde hiperaktif insanlarda görülüyor. Kişi aniden bir konudan diğerine geçiyorsa bu hasta olduğunun belirtisidir. Manik depresifler de, her şeyi aşırı yapma özelliği taşıdıklarından çok konuşuyorlar.“
       Nihat Kaya’ya göre, hastalar genellikle dinlenememe ve susturulma sorunundan şikayetçi oluyor. Prof.Dr. Özcan Köknel de Türkiye’de toplumun yaklaşık yüzde 1’inde çok konuşmaya rastlandığını ve bu rahatsızlığın özellikle 20-30 yaş arasındaki grupta sıkça görüldüğünü söyledi.

Advertisements
  1. Hinterlasse einen Kommentar

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden / Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden / Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden / Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden / Ändern )

Verbinde mit %s

%d Bloggern gefällt das: