Dejenere Edilmeye Çalışan Alevilik

1- Sünni asimilasyonu:

Bu kesim alevileri sünnileştirmeye, namaza… ramazan orucuna.. Türban takmaya yani bilimum sünni ibadetlerini aleviliğe yamamaya çalışır.. Bu islam ekolü.. arap orjinlidir.. islam adı altında arap emperyalizmine uşaklık eder.. arap geleneklerini kültürünü.. yaymaya çalışır…..

2- şii/caferi Asimilasyonu

Bu kesim ise Alevilerin.. Hz. Ali ve 12 İmam sevgisinden yararlanarak şii camisine, 30 gün ramazana.. şeriat kurallarına.. alevileri çağırır.. gerçek alevilerin ancak bu ibadetleri yapanlar olduğunu iddia eder.. oysa Alevi-bektaşi hiçbir dönem bu ibadetleri ne sünninin ne şiinin anladığı şekilde yapmadı..

3- Ateistlerin Asimilasyonu

Bu kesim Allah’a peygambere asla inanmaz.. kendi siyasi ve ideolojik amaçları için alevileri bir piyon olarak kullanmayı amaçlarlar.. çoğunlukla batı emperyalizminin uşaklarıdır.. oradan nemalanır.. ve hizmetlerinin karşılığını efendilerinden alırlar..

Anadolu’daki alevi bektaşileri içerden vurmayı amaçlayan en tehlikeli guruptur.. alevi inançlarını dejenere edip.. başkalaştırarak.. ayrı bir din gibi.. göstermeye çabalarlar.. Ab aktif olarak bu gurubu destekler

Bu kesim 3 aşamalı bir strateji izler..

1- Alevileri …bektaşiler ve kızılbaşlar olarak ikiye bömek.. Birbirine alternetif gösterek aralarında çatışma ve ikilik yaratma..

2- Aleviliğin ve kızılbaşlığın temeli olan 4 kapı kırk makam inancını yok saymak yada dejenere etmek.. ve alevi ulularının bir kısmını düşman göstermek.. ikilik yaratmak.. bu şekilde ayrışan alevi toplumunu kimlik bunalımına ve arayışına yönlendirmek

Anadolu aleviliğinin horasan ve Ahmet yesevi bağını inkar etmek.. ve ayrıştırmak ..

3- Köklerinden koparılan kızılbaşlık ve aleviliği… eski pagan ve putperest.. inaçlara bağlamak örneğin 1500 tanrılı sümer ve hitit dini ile bağlantı kurmak..

4- Ve son aşama.. bütün dinlerin birer safsata ve yalan olduğunu ortaya koyarak.. aleviliğinde kökeninin efsanelere ve uydurmalara dayandığını… gerçekte hiçbir ilahi varlığa inanılmaması gerektiğini.. ortaya koyarak.. Ateizm propagantası yapmak..

5- Dediğimiz gibi bu kesim sadece alevileri bir paçavra gibi kulanıp atmak isterler.. onlar için aleviliğin hiçbir önemi yoktur.. haksızlığa karşı teslim olmayan bir kadim inancı kendi menfaatleri ve çıkarları için batı emperyalistlerinin çıkarına göre manipule etmek temel amaçlarıdır..

6- Ateizm e aleviliği yaklaştırmak isteyen bu kesim.. ayini cemi kırklar inancını semahı.. ve cümle aleviliğin ibadet kısmını yererler aşağılarlar.. yok sayarlar…. Bu kesim bunlara inanmazda… ilkel çağlardan kalma.. folklorik unsurlar olarak görür

İşte bugün alevilik bu üç saldırı altındadır…

Advertisements
  1. Hinterlasse einen Kommentar

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s

%d Bloggern gefällt das: