12 İmam ve Halife

Efendimiz ve Peygamberimiz hz. Muhammed, Allah’ın duası ve selamı ona ve tertemiz Ehli Beytine olsun, şöyle buyurdu:
“ Benden sonra 12 halife olacaktır, hepsi Kureyşten dir.”
Hz. Muhammed kendisinden sonra gelecek halifelerin sayısını 12 olarak belirtmiştir. Bu sayı sırf Ehli Beytten gelen 12 imama uymaktadır. İslam tarihinde Ehli Beytin 12 imamından başka kişilere uyabilecek 12 imam sayısı yoktur. Ecdadımızdan, 1400 yıldan beri bildiğimiz bu 12 imam, halife, Ehli Beytin 12 imamı olarak bize öğretilmiştir. Ehli Beyt imamlarından gelen haberlerde bu 12 imamın isim isim hz. Muhammed tarafından beyan edildiklerini de biliyoruz. Bu kadar açıklık ve netliğe rağmen 12 imamların kimliği hakkında şaşırmış olanlara ve halen kalanlara  hayret etmekten başka bir şey yapamıyoruz.
İslam tarihinde bu vasiyet edilen 12 imam devletin başına gelmiş olsaydılar, şimdi İslam olarak insanlığa tanıtılan dinden fazla bir şey göremezdik. Nitekim hz. Muhammed’in İslam dinini hakkıyla ancak bu 12 imam bilir. 12 imamın haricinden gelen İslam, tahminlerin ve devlet siyasetinin getirmiş olduğu bir dindir. Bu ifademizi ağır ve isnatsız görenlere şunu açıklamak istiyorum:
İslam dini, Allah’ın katında olan tek dindir. Bu dine tutunanlar yücelerin yücesi Allah’ın makamına yakın olurlar. Nitekim yüce olana tutunanlar yücelir. Hz. Muhammed’ten sonra takriben 1400 yıl geçtiği halde müslümanların hangi yüceliğinden bahsedebiliriz ?!
Birbirini öldürenler, birbirini saltanat uğruna öldüren kardeşler ve akrabalar, zulüm ve eziyeti getirenler mi yücedir ?!
Mezheplere bölünen ve bu bölünme uğruna birbirini öldüren ve birbirine zulum edenler mi yücedir ?
Halen öldürülen müslümanların büyük bir bölümünü öldürenler, İslam ! dini uğruna bu müslümanları öldürüldüklerini beyan eden ve kendilerinin müslüman ! olduklarını kabul edenler değil mi ?!
Halen İslam! dini uğruna müslüman kardeşlerini öldürenler mi yücedir ?
İslam dininin imamları olan 12 Ehli Beyt imamları, her zaman  adaleti, iyiliği, sevgiyi, hakkaniyeti, barışı, paylaşımı, dayanışmayı, geleceğin iyiliğini hem yaşamış, hem yaşatmış ve bunun yaşatılması için mücadele etmişlerdi. Bu sevgilerini insanların kalplerine yerleştirmiş ve kitaplarına doldurmuşlardı.
İşte bu vasiyet edilen Ehli Beytin 12 imamını hakimiyete getirmiş olsaydık, bütün dünya İslam olurdu. Çünkü insanların yapısında, yaratılışında sevgi ve barış daha ağırlıklı kılınmıştır. Ama bu sevgiyi ve bu barışı insanların içinde yeşertecek önderlere ihtiyaç olmuştur ve olmaya devam edecektir. 
Ehli Beytin 12. imamı olan hz. Mehdi aleyhisselam zuhur ettiğinde, İslam devletinin gerçek yüzü bütün dünyaya yayılacaktır. Artık düşmanlık yerine kardeşlik, kin ve nefret yerine sevgi ve yakınlık, zulüm ve baskı yerine adalet ve refahlık, umutsuzluk yerine mutluluk ve rahatlık hakim olacaktır. Bunu yaşamak isteyenler Ehli Beytin velayetine şimdiden tutunmaları gerekmektedir. Ehli Beytin velayetine tutunmayanlar hz. Mehdi’yi kabul etmiyeceklerdir. Çünkü hz. Mehdi Ehli Beytin 12 imamındandır. Bu 12 imamı kabul etmeyenlerin son imam olan hz. Mehdi’yi kabul etmeleri çok zor olur. Hz. Mehdi’yi kabul etmeyen insanlar, gerçekten de herşeyi kaybedeceklerdir.
Advertisements
  1. Hinterlasse einen Kommentar

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s

%d Bloggern gefällt das: