Bir Ülke neden gelişmez alın size gündemden bir örnek

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Mehmet Topuz’u korumaya alan Beşiktaşlı ülkücü grubu aşamayınca, Fenerbahçe Kongre üyesi de olanMHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı İbrahim Cingi’den yardım istediCingi, “Topuz’un Başkan’la görüşmemesini sağlayan çevreye ulaştık. Başkan’ın Topuz’la görüştürülmesini sağladık ve transfer bitti” dedi
Fenerbahçe ile Beşiktaş futbol kulüpleri arasında büyük bir krize neden olan Mehmet Topuz transferinin “ülkücü” hiyerarşi içinde çözüldüğü ortaya çıktı. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın, Topuz’u korumaya alan Beşiktaşlı ülkücü grubu aşamayınca yardım istediği MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı İbrahim Cingi, Mehmet Topuz’un Başkan Aziz Yıldırım’la görüşmesinin engellenmesi üzerine devreye girdiğini belirtti.
ŞEMALARDA ADI VAR Ergenekon, Danıştay baskını soruşturmaları ile Hrant Dink cinayeti şemasında adı geçen Cingi, “Mehmet Topuz’un Başkan’la görüşmemesini sağlayan çevreye ulaştık. Başkan’ın Topuz’la görüştürülmesini sağladık ve transfer bitti. Kaçırma veya zorlama yok. Ortada ancak manevi bir güç kullanma olabilir” dedi.
MİLLİYET’E KONUŞTU Topuz’un Kayseri’den alınıp İstanbul’a getirildiği gece Aziz Yıldırım’a eşlik eden Kayserili İbrahim Cingi, Milliyet’e konuştu. Yıldırım’dan Beşiktaşlı ülkücülerin Mehmet Topuz’un yanında olduğu ve Fenerbahçe yöneticileriyle görüştürülmediğine ilişkin bir telefon aldığını anlatan Cingi, şunları söyledi:
MANEVİ GÜÇ KULLANDIK “Başkan, Mehmet Topuz’a ulaşamıyordu, ulaştırılmıyordu. Biz de Mehmet Topuz’un Başkan’la görüşmemesini sağlayan çevreye ulaştık. Sevgiyle hallettik olayı. Kaçırma veya zorlama yok. Ortada ancak manevi bir güç kullanma olabilir. Ben Fenerbahçe kongre üyesiyim. Orada, Mehmet Topuz’un yanında olan da BJK Başkanı’nın (Yıldırım Demirören) gönderdiği BJK kongre üyesi İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Yüksel Kaleci’ydi.”
TOPUZ SÜREKLİ ARADI Fenerbahçe’nin 3 yıl önce Mehmet Topuz’la anlaştığını ancak Kayserispor’un transfere onay vermediğini savunan Cingi, şöyle devam etti: “Lig sona erince Topuz menajerler vasıtasıyla ısrarla Aziz Başkan’a ‘Beni alın’ diye telefon ediyordu. Ama Aziz Başkan, ‘Senin Kayserispor’la sözleşmen devam ediyor. Kayserispor Başkanı’nı küstürmek istemeyiz, onunla anlaşmadan seninle anlaşamayız’ diyor. Ondan sonra transfer için sürekli aramaya başlıyor Mehmet Topuz.
BAŞKAN KIZDI Başkan da bunun üzerine kızıyor ve ‘Daha anlaşamadım Kayserispor’la, beni sürekli arama’ diyor. Ondan sonra da Mehmet Topuz buna kızıyor ve Fenerbahçe defterini kapatıyor. Menajerleri vasıtasıyla Beşiktaş’a gidiyor ve Beşiktaş’la yaptığı görüşmenin ardından tatile çıkıyor.
BJK’YA VERİLSİN
Beşiktaş da Topuz’la birlikte BJK kongre üyesi bazı arkadaşları da Antalya’ya gönderiyor. Sonra Kayseri’ye dönüyorlar, araya insanlar giriyor ve ‘Mehmet’i Beşiktaş’a verin’ diye Kayseri Başkanı Recep Mamur’u arıyorlar. Kayseri’nin ileri gelenlerinin yanı sıra eski başkan Mete Eke de Topuz’un Beşiktaş’a verilmesini istiyor.
YILDIRIM’LA GÖRÜŞTÜK Aziz Başkan’dan ricacı olmak için beni de aradılar. Aziz Yıldırım’la görüştük. ‘Ülkücüler sarmışlar çevresini, bizle görüştürmüyorlar’ ifadeleri olunca ben de devreye girdim. Başkan, Recep Başkan’ı arıyor, o da görüşemediğini, ulaşamadığını söylüyor. Biz de oradaki arkadaşlarımızla görüştük. Başkan’ın Topuz’a ulaşmasını sağladık.”
ANLATACAĞIMIZ BİR ŞEY YOK Beşiktaş adına Topuz’a bir süre refakat eden Yüksel Kaleci ise, “Bizim konuyla alakalı anlatacağımız bir şey yok, İbrahim Bey anlatmışsa… Fenerbahçe bir transfer yapmıştır, hayırlı olsun, bunun dışında olayın perde arkası, gizlisi, saklısı yok. Açıklama yapmam doğru olmaz, sonuçlanmış bir konudur” dedi.

Topuz’un transfer hikâyesi
Kayserispor’la 1 yıl daha sözleşmesi bulunan Mehmet Topuz, futbol sezonunun bitmesinin ardından Antalya’da ailesiyle tatil yaparken Beşiktaş’la anlaştı. Topuz’un Beşiktaş formasıyla çektirdiği fotoğraflar da basına yansıdı. Fenerbahçe ise Kayserispor’la Topuz’un bonservisi konusunda anlaştıklarını bildirdi. Transfer çıkmaza girerken, Fenerbahçe, Beşiktaş’ı Topuz’u kaçırmakla suçladı ve oyuncunun Kayseri’ye dönmesi durumunda kendilerini seçeceğine inandıklarını açıkladı. Kayserispor Kulübü’nün de Topuz’un bonservisini Fenerbahçe’ye verdiklerini açıklamasının ardından Topuz, Kayseri’ye döndü. Ardından Aziz Yıldırım Kayseri’ye giderek Topuz’u İstanbul’a getirdi ve Fenerbahçe’ye imza attırdı.

Advertisements
  1. Hinterlasse einen Kommentar

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s

%d Bloggern gefällt das: